Вступ

Шановні друзі!

Щиро вітаю всіх відвідувачів нашого сайту. Сподіваюсь, що інформація, розміщена тут, допоможе краще пізнати наш чудовий край, а діловим колам –   визначитися у можливих напрямках співпраці, професійній, підприємницькій, культурно-освітній діяльності та у повсякденному житті.

Ласкаво просимо відвідати наші прекрасні села, ознайомитись з їх історію, сьогоденням, планами на майбутнє.   Територіальна громада нашої сільської ради налічує 5280 людей ( с. Велика Олександрівка – 2539; с. Мала Олександрівка – 705; с. Чубинське – 1865 ; с. Безуглівка – 171).

Великоолександрівська сільська рада, як орган місцевого самоврядування , складається із 24 депутатів та 19 членів виконавчого комітету.

На території сільської ради зареєстровано близько 100 підприємств різних форм власності, понад 100 приватних підприємців.

Сільська влада та жителі населених пунктів докладають зусиль, аби наш   прекрасний край з чудовими, мальовничими краєвидами, багатою історією, невмирущими талантами і працьовитими людьми, успішно розвивався, розбудовувався.

Ця земля, яка здавна славилася пісенністю, поезією подарувала Україні і всьому світові Павла Платоновича Чубинського, відомого вченого-етнографа, поета і журналіста, юриста, активного діяча українського національного руху, автора слів Гімну України.

Минув час і орлинокрила пісня на слова П.Чубинського з музикою М.Вербицького увійшла у кров і плоть українців, стала пісенним символом Української держави. Їй судилося пройти через складні заборони в Російській імперії і за більшовицького режиму. Та  пісня-гімн витримала випробування часом і вже понад 150 літ лине над Україною, звучить на всіх континентах , де живуть українці. Наразі назріла потреба в тому, щоб увіковічити офіційне визнання і пошанування Павла Чубинського, визнання його заслуг як вченого, етнографа, фольклориста, статиста, поета і громадського діяча, – всього того, що було створено ним за своє коротке, але натомлене працею життя.  У липні 1991 року на місці колишньої садиби родини Чубинських було відкрито пам’ятний знак. У місцевій школі створено музей видатного земляка. Ім’я Павла Чубинського присвоєно вулицям сіл. Народній хоровій академічній капелі  ім. Павла Чубинського виповнилося понад  20 років. Сьогодні вона  входить у число п’ятдесяти кращих колективів світу.  На останній хоровій олімпіаді в Австрії символ України був серед 94 прапорів країн-учасниць. Ми пишаємося тим, що капела імені Павла Чубинського — це явище як в українській, так і в світовій музичній культурі.

Поруч з ландшафтним заказником загальнодержавного значення «Хутір Чубинського» відведено земельну ділянку  під розміщення  музею – садиби П.П.Чубинського. Виготовлено проект вартістю 3,8 млн. грн. ( проект пройшов державну експертизу) на будівництво цього важливого для нас об’єкту і сьогодні проводиться робота щодо пошуку інвесторів, які  змогли профінансувати  виконання будівельних робіт.

Основним завданням діяльності сільської ради є  соціально-економічний розвиток сіл,  забезпечення належних умов для проживання  мешканців населених пунктів сільської ради, забезпечення належного функціонування об’єктів соціальної сфери, вирішення життєвих питань місцевої громади, покращення її добробуту.

З повагою – сільський голова Галина Шевченко