Концерт до 25-ї річниці створення Народної академічної хорової капели ім. Павла Чубинського

18 червня 2014 року в актовій залі Бориспільської міської ради відбувся ювілейний концерт з нагоди 25-ї річниці створення Народної академічної хорової капели ім. Павла Чубинського. Цей самобутній колектив розпочав своє творче життя в с. Велика Олександрівка у 1989 році. Його засновником і незмінним керівником є Заслужений артист України Олександр Зюзькін.

В 1991 році колектив отримав почесне звання «народний» і з того часу носить ім’я видатного українського вченого, етнографа та фольклориста Павла Платоновича Чубинського, який народився та жив на Бориспільщині. За чверть століття аматорський колектив провів гастрольні виступи у містах України, Росії, Білорусії, Литви, Естонії, Польщі, Болгарії, Боснії та Герцоговини, Італії, Греції, Німеччини, Австрії, Фінляндії, Швеції, Данії, Південної Кореї, Сполучених Штатів Америки…

Репертуар хорової капели об’єднує різноманітні музичні жанри і стильові напрямки хорового мистецтва: музика епохи Відродження, українська, російська та західноєвропейська класика, сучасні хорові твори.

Хорова капела стала володарем Бронзової медалі V Всесвітньої хорової Олімпіади ( м.Грац, Австрія,2008), почесним учасником І Всесвітнього Гран-Прі хорової музики ( Південна Корея, 2009), переможцем та володарем « Золотого диплому» в номінації «Духовна музика» І Американського міжнародного хорового конкурсу в місті Сент – Луїс (США, 2010). Весною 2011 року колектив здійснив гастрольну поїздку містами Королівств Швеції і Данії. В 2012 році капелянти стали володарями Срібної медалі VІІ Всесвітньої хорової Олімпіади ( м. Цинциннаті, США), а в 2013 році – володарями Срібної медалі І Європейського хорового чемпіонату ( м.Грац, Австрія).

Концерти наших земляків скрізь проходили з величезним успіхом. Ювілейний концерт не був винятком. Невелика зала була заповнена шанувальниками, колегами з інших колективів, тими, хто започатковував колектив у далекому 1989 році. У супроводі Київського обласного симфонічного оркестру «Академія» хорова капела виконала «Месу буремних часів » видатного австрійського композитора Франца Йозефа Гайдна, написану в 1798 році. Бурхливими оплесками, стоячи, присутні в залі вітали ювілярів та Олександра Дмитровича. Велично прозвучав Гімн України , а слухаючи «Многая літа» в честь Олександра Дмитровича, не можна було стримати сліз. З вуст присутніх прозвучало багато теплих, зворушливих слів подяки учасникам самобутнього колективу та Маестро , побажання здоров’я, нових творчих злетів та здобутків.