Народний аматорський колектив «Червона калина»

chervonakalyna

Фольклорний колектив «Червона калина» Великоолександрівського Будинку культури був створений у 1987 році при Великоолександрівській середній школі за ініціативи директора школи Олексієнка В.В. До складу фольклорно – етнографічного ансамблю входило на той час вісім жінок пенсійного віку, які добре знали і з задоволенням виконували старовинні народні пісні . Очолила колектив шкільний бібліотекар Сидоренко Ольга Григорівна, яка і досі є активним учасником.

Незабаром колектив перейшов під опіку директора сільського Будинку культури Мозоля Віктора Миколайовича. Завдяки його старанням та у співпраці з музичним керівником Мозолем Миколою Валентиновичем народна пісня у виконанні колективу зазвучала голосніше. Про «Червону калину» почули не тільки в селі і районі, а далеко за його межами. Приймаючи участь в різноманітних фольклорних конкурсах та святах , колектив неодноразово ставав лауреатом   та переможцем.

За вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність фольклорному ансамблю «Червона калина» Великоолександрівського Будинку культури ( директор – Мозоль В.М.) у 2004 році було присвоєне почесне звання « народний аматорський колектив».

Самобутній колектив «Червона калина» є постійним учасником всіх культурно масових заходів , що проводяться в селах Велика Олександрівка та Чубинське, а також виїздить з концертами в інші райони Київської області і за її межі.

На сьогоднішній день в колективі , на жаль, співають жінки старшого віку, та як до ладу звучать їхні голоси. Кожна з учасниць колективу вкладає у виконання пісень частинку своєї душі, подумки повертаючись у ті далекі часи, коли сама слухала спів від своїх бабусь та матері. У репертуарі колективу є і авторські твори, але перевага віддається народній пісні,

аби зберегти та передати нащадкам цей неоціненний скарб народної творчості.

Творча наснага, бадьорість, небайдужість до життя села, прагнення відродити забуті народні традиції, звичаї та обряди збирають літніх уже жінок двічі на тиждень до Будинку культури на репетиції.

Учасники колективу: Куц Валентина Миколаївна, Міщенко Валентина Петрівна, Шатило Лідія Василівна, Сидоренко Ольга Григорівна, Йова Віра Василівна, Паламарчук Надія Петрівна , Момот Катерина Іванівна, Ярмоленко Тетяна Яківна, Лісогор Міля Опанасівна, Порхун Надія Петрівна, Петренко Леся Петрівна.